9.744 km

04:14 p/km (14.20 km/h)

Oxigén kupa 2. forduló Debrecen Nagyerdő

2436 m / 10,10   10,21   10,24   10,15

Verseny előtt az Oxigénklub honlapján megnéztem kik lehetnek a riválisaim (572 rsz: Takács György, 575 rsz: Takács Csaba, 614 rsz: Dani János, 1167 rsz: Tóth Szabolcs, 671 rsz: Szilágyi László) és figyeltem őket a versenyen. Illetve csak 2 főt tudtam beazonosítani, a Takács Csaba egy hónapja 38 perc körül ment így rá nem kellett figyelnem :-( Szilágyi Lacit a Debreceni Nike Futóklub edzőjét viszont (akivel eddig is sok futást lemeccseltünk) kipécéztem és igyekeztem az első körben utol érni. Ő jobban rajtolt.  A 2. és a 3. körben közvetlenül mögötte haladtam, és szenvedtem erősen a nagy tempótol. A 3. kör végére beszúrt a kemény tempótol az oldalam és már a feladás is megfordult az eszemben. Lassítottam, vagy úgy éreztem, de még sem távolodott tőlem el az utolsó körben. Nagy nehezen az utolsó pár száz méterre ledolgoztam a 4. körben összeszedett 30 m-es hátrányomat , és az utolsó 150 m-en hajráztam. Sprint ahogy a csövön kifér. Megelőztem. A cél után egyből össze is estem, és kiterültem mint a béka. Nem tudom mire lett elég ez az idő, de a múltkori időn javítottam egy percet.

2010 11 16 : közzétették az eredményeket, 4 . lettem és ha jól számoltam a pontokat akkor  6 ponttal a 3. helyen állok összesítésben holtversenyben Szilágyi Lacival.