01:37:45

21.1 km

04:38 p/km (12.95 km/h)

Mikulás futás Nyírbátor. (terep, földút, kevés aszfalt, és salakpálya)

20 fős mezőny vágott neki a nyírbátori Mukilás futás leghosszabb távjának a félmaratonnak, ami 2 db 10 km-es  körből és 2,5 körből a 400m -es pályán a stadionban, állt.  Cserpák Tamás (1. hely) és Tihor Csaba (2. hely) már az elején eltávolodtam a mezőnytől, és egy szétszóródott  5-6 fős mezőnyben futottam. A 2 . körben (1, kör ideje 46 perc valamennyi volt nekem) bevártam a mögöttem 50 m-e lemaradt 4 futót, és elkezdtem taktikázni. Várható volt, hogy a bronzérem közöttünk dől el. 13 km-nél már csak ketten mentünk a 3. - 4.-helyen. Beálltam a srác mögé, és futottam az ő tempóját. Kb 1,5 km-el a vége előtt ritmustváltottam,  de jött velem úgy kb 50 m-ig, ahol megint gyorsítottam mait már nem bírt. Kb 200 m-t vertem rá és bronzérmes lettem :)   Az időm nem valami csidélatos, persze a táv sem tudom pontos volt-e, de 76 km-al (versenysúly + 6 Kg) edzetlenül elégedett vagyok.

01:37:45 21.1 04:38 12.95 0 0 0 0