00:25:16

5.3 km Szint: 70 m

04:46 p/km (12.59 km/h)

Brutál Futás döntő - Nyáregyháza cross-pálya  F4 kat. 3. hely

Amúgy ma pihenőnapom volt lábra a másnapi Hegyek Pokla miatt. Tomit és Petit vittük le a versenyre és a kis feleségemmel nézőként működtünk - a 3. futam végéig. A fiúk az első futamban futottak egy jót, a Tomi kategóriájában döntőesélyes idővel. Brutál pálya, 4 vizes akadály, ebből 1 alámerülős, vagy 15 kisdombra futás, szögesdrót alatti kúszás a sárban, gumihegyek, szalmabálák, álcahálóbújás, stb. A brutál részből futamonként 2 kör. Kívülről egész izgalmas volt nézni.

A korosztályomban futók idejét látva (40 oerc a Petiék 37 percéhez képest) hosszú habozás után beneveztem, elkértem a Peti gatyáját és cipőjét és mentem egy 35:35-ös időt. Az emelkedőkre külön figyeltem, belehúztam, ott sokat is előztem - jó kis interval edzés lett. 32 fokban. A végére betonkeményre be is állt a lábam. A 3. helyen bejutottam a döntőbe. Sajnos a Tomi épp lemaradt 11-ként a döntőről. Sokáig komolyan úgy gondoltam, hogy el sem indulok - mivel járni alig tudtram. De aztán persze mégsem így lett. Volt egy órám a döntőig, ettem, ittam, lassan összeszedtem magam. Szerencsére karszalaggal megjelölték az egyes korosztályokat - legalább látszott, ki kivel van, mivel 120-an voltunk a pályán. A korosztályunkból öten. A szakvezetés elvárása az volt, hogy a 3. helyet csípjem meg. A kis feleségem és a fiúk a pálya különböző pontjaira álltak és még járkáltak is ide-oda, és sorban mondták nekem, hogy hol állok a kategóriában. Végig a 3. helyen futottam, és ez így óriási segítség volt, mert egyáltalán nem kellett keményen mennem, beoszthattam az erőmet, a második felében még azt is láttam és mondták is, hogy mennyi előnyöm van a 4-hez képest. Profi csapatmunka volt. Az első helyezett kortárs Balatonkörbefutó - soha nem verném meg (de persze jövőre igen), gyorsfűzős cipőben, úgyhogy ő már 100 métert rámvert, mire bekötöttem a cipőmet és elindultam egyáltalán. A 2. helyezett egy olyan csontsovány, aszott alkat, aki mindent kibir. De nekem csak a másik kettőt kellett megverni és az ma ment simán. Az szerintem így is szenzációs volt, hogy menni nem nagyon tudtam, de az akadályokkal együtt így is 4:46-os ezreket futottam. A táv kicsit rövidebb volt az előfutamokhoz képest, mert a döntőben - a sok halálán levő döntős kérésére - csak 1 brutál kör volt. Az külön kiemelendő, hogy az időeredméyntől függetlenül valami mámorító érzés azon a szadi pályán célbaérni és vasláncos emlékéremmel a nyakban lejönni. Ez jól látszik néhány fényképen a fiúk arcán is. Óriásit mentek.

00:25:16 5.3 04:46 12.59 70 0 0 0