168
0
182

Senior OB, Asztalos Sándor emlékverseny, Kincsesbánya  4x 17,5 km

Senior II. kat (50-60) gondolom utolsó hely  1. kör 30p. 2. kör 33p, 3. kör 34p, 4. kör 38p

p átlag ford 86, átlag pulzus 168 - soha nem szokott ilyen magas lenni

A verseny még el sem kezdődött, amikor nekem már véget is ért - valójában jó edzés lett belőle. Nagyon meleg volt, 29-30-31 fok, talán el is éheztem/szomjaztam kicsit. 2 nyomi, 2 kulacs víz, 1 műzli - így is leszáradtam 66 kg-ra (reggel 69,1 volt).

Bemelegítésnek mentem egy teljes kőrt, hogy legalább egyszer lássam a pályát. Időben visszaértem, láttam elrajtolni pontos időben az élmezőnyt. Elvileg még volt 10 percem, kicsit még gurulgattam a rajt előtti részen, és találkoztam egy ismerőssel. És elméláztam a rajtomat - sűrűbben indították az egyes mezőnyöket, nem 5 percenként, így a sajátomról lemaradtam vagy 2 perccel. Hamar rájöttem, hogy ma ez nem is nagy tragédia - nem forgott a lábam, teljesen hiányzott belőlem a dinamizmus, ellentétben azzal, ahogy két hete minden nagyon ment. Biztos túl vagyok edzve, sok volt az eheti majd' 500, benne minden reggel edzés korán, abból 4 rendes, plusz családi gurulgatások napközben. Az emelkedők bár hosszúak, de nem kemények, kis tányérral pörgetve nem haladtam, nagy tányéron meg ma nem bírtam volna, és az 50-es végsebességem itt nagyon kevés. Úgy rázott a pocsék szemcsés aszfalt, hogy én nem mertem nagyon 50 fölött menni (nem is nagyon tudtam volna :o( ). A Kocsis Sanyi szerint néhol mentek akár 80-at is.

Az indulásom után 1 perccel elengedték a 60+ mezőnyt, talán 8-an voltak, inspirált, hogy menekülök előlük. Egy fél kört bírtam, folyton lesegetve hátra, aztán megfogtak. De ma még ez is nagy eredmény. Beálltam hozzájuk, csak komótosan mentek, nem volt nagy tempó. Kétszer mindjárt felmentem vezetni, de mintha nem akartak volna annyira menni, csere után lelassultunk (ők csak 3 kőrt mentek). Profi kinézetű kollégák voltak, nem akartam szívózni - így is biztos azonnal látták, hogy dilettáns szőröslábú vagyok. Merthogy feleslegesen elrajtoltam előttük egyedül törni a szelet meg magamat, és tényleg nagyon szőrös a lábam. Így beálltam a 4-5. helyre és könnyedén utaztam. Aztán pár km múlva az egyik elöl forgó koma morogni kezdett, hogy milyen kaszinózás van hátul. Hát előre mentem - Fehárvárcsurgó, egyhe le-fel, jobbára sík, lendületes hely, és az addígi 30-33 helyett mentünk 37-38-at, néha kicsit 40 fölött. Hagytak vezetni, nem bántottak, nem cseréltek, 5-6 km-en át talán én vezettem, egészen a Kincsesbánya cél előtti 300 m-ig. Onnan még meredekebb, kezdtem lassan lemaradni, az első körös célvonal átguruláson még együtt voltam elöl a 64 éves, 50 éve bicikliző, versenyző, évente 27e km-t menő Béla bácsival, de a szerpentin 3. kanyarjára már lemaradtam 100 m-re. Egy körön át kergettem őket, végig kb 300 m különbség, két helyen tudtam felmenni úgy 100 m-re, de soha nem értem fel. A kör végén is csak ennyi volt a különbség - így akár velük is mehettem volna fele/negyede akkora energiával.  A 3. kör felfelében, és aztán gondolom főleg a lefelében végleg jól leszakadtam róluk, 3-4-5-tel mindenhol lassabban mentem, mint az előző körökben. A 3. kör utolsó 5 km-én feltünt mögöttem az elit élboj - talán 30-35 ember. Kicsit meglendültem, de így is utólértek 1-2 km alatt. Szerény akartam lenni, de végülis nem mentek annyira, beálltam közéjük, Kincsesbánya első fele enyhe felfelé, mentem velük könnyedén, 35-45. A cél előtti emelkedőn lemaradtam és onnan volt még egy kíméletes köröm. Az utolsó 3-4-5 km síkot még kicsit meghúztam, megfogtam még egy kimerült kollégát és nagy tempóval leelőztem.