0
179

Terep Félmaraton - Debreceni Futókarnevál    Kat. 1. hely

L 0 p  M 0 p  H 2 ó 10 perc  15 % F

Tomival és Petivel hármasban. Tomi egyedüli indulóként első lett a korosztályában, de bárki jön neki, azt ma megvertük volna. Peti 4. lett a korosztályában, pedig ott sok életerős fiatalember volt. A két fiú indult az előző napi Őrült futáson is, így kellően elfáradva álltak rajthoz ahhoz, hogy könnyebben bírjam a tempójukat. A pálya szinte az előző napi pálya nyomvonala, csak kivették belőlük a hülye akadályokat. De persze maradt egy csomó farönk keresztben az úton, hogy lehessen ugrálni meg bujkálni, szűk csapások, ezer kiálló gyökér (két lábkörmömtől el is búcsúzhatok), fatönk, csúszós, letaposott füves szakasz, nádas, bolyongás sűrű fák között, éles fordulók, és persze a +/- 100 méter - sűrű fás, hosszú domboldalon cikázva 10-szer fel- meg lefutni 20-30 méteres szakaszokon mély porban.  4 darab 5 km-es kör, körönként majd' 200 méter szintemelkedés, körönként 2 frissítőpont. És dögmeleg. Szerencsére a táv akár fele is erdőben, fák között, így nem mindíg ért a tűző nap. Elég szadi volt. A kis feleségem volt a mozgó fotós, cikázott, futott, ott volt mindenhol.

Az első sorból rajtoltunk, de mivel együtt indult minden táv (5, 10, 21 km), hamar megelőztek sokan. Persze sok olyan is, aki túlvállalta magát. Láttunk sok kemény sorsot útközben, Beálltunk a saját tempónkra, igyekeztem a pulzusomat 160-161-en tartani, és teljesen egyenletes köröket mentünk, körönként csak 1-1-1 percet lassulva. Mindenhol frissítettünk, és locsoltuk magunkat. A 2. kör második felében, talán véletlenül ott, de a sok dombra fel-le után és a sok fa közötti kanyargás után a napos szakaszra kiérve dezorientációm volt - hát nagyon érdekes érzés a kóválygó fejem ellenére megtalálni a szűk egyenes csapást. De csak 1-2 perc volt szerencsére.

A pálya nagyon brutális volt, ehhez képest szerintem nagyot mentünk, és a most frissen avatott FLOW SC ruházatunk meghozta a várt hatást - sokan felkapták a fejüket, bíztattak, hallottam, kisgyerek az apját kérdezte az egyforma ruha miatt, és persze a hangosbemondó is messziről meglátott minket. És persze óriási volt a végén oklevéllel, pezsgővel a kategóriagyőztesekkel a Tomival fényképezkedni. Legközelebb majd a Petit kell besegíteni valami érmes helyre.

02:10:00 21.1 06:10 9.74 700 0 179 161